Okos Otthon Rendszerek
Az okosotthon rendszerek típusait gyűjtöttük csoportokba ezen a kategóriaoldalon. Külön böngészhetik a vásárlók a Z Wave Plus, valamint a Zigbee termékeket, könnyen szűrhetünk annak alapján, hogy az okosotthon elemeknek milyen kommunikációs csatorna áll rendelkezésükre. Van Wi-Fi, RF, Infra, Bluetooth, NFC, valamint Thread.
Amennyiben ki tudjuk választani a számunkra legmegfelelőbb csatornát, akkor egy adott kategórián belül olyan termékeket fogunk találni, amelyek kompatibilisek egymással. Ezzel sokkal könnyebb lesz összeállítanunk a saját rendszerünket, amely kényelmesebbé teszi mindennapjainkat.
Miért jó egy okosotthon?
Az okosotthon megoldások nem véletlenül kapnak rengeteg figyelmet. Számos előnnyel jár az alkalmazásuk, noha elsősorban a komfort új szintre emelését szokták hangsúlyozni. Ez természetesen valóban lényeges szempont, ami ráadásul azt is jelenti, hogy sok energiát, időt vagy akár aggodalmat is meg tudunk spórolni magunknak. A különálló elemek, illetve modulok lehetővé teszik, hogy akár lépésenként vagy kisebb lépcsőnként valósítsuk meg a teljes otthon modernizálását, amely révén egy jóval értékesebb, s - ha úgy hozza az élet - gyorsabban mobilizálható, könnyebben eladható ingatlanra is szert teszünk.
A jövő otthonának különböző részei sokféle csatornán tudnak egymással kommunikálni, összekapcsolódni. A Wi-Fi kapcsolat ma már szinte minden egyes otthonban rendelkezésre áll, ezért nem ördögtől való a gondolat, hogy az okosotthon rendszert is ennek használatával építsük fel. Itt is széles skálája érhető el az okoseszközöknek, kezdve a lámpától, folytatva a kamerán vagy riasztón át a sort a kapcsolókig, s ami legtöbbször nem hiányozhat: a központi vezérlőegység.
A modern ingatlanban egymással összhangban, az ott élő személyek igényeit szinte lesve működnek a különböző elemek. A világítás például bekapcsol, ha a helyiségbe lépünk, a redőny felgördül, ha felkel a nap vagy itt az ideje nekilátni a napi rutinnak. Az eszközök beprogramozhatók és vezérelhetők, s akár távollétünk során is szabályozni tudjuk azt, hogy hogyan és mikor üzemeljenek. A harmonikus közös munka végeredménye pedig a költség- és energiahatékony működés.
Okosotthon rendszerek, avagy hogyan tervezzük meg álmaink otthonát?
A jó hír az, hogy nem feltétlenül kell minden részletre kiterjedően már az elején előre eldönteni mindent. Válasszuk ki nyugodtan első nekifutásra azokat a modulokat, amelyeket biztosan az okosotthon rendszerbe szeretnénk integrálni. Haladhatunk akár helyiségenként is vagy családi ház esetén szintenként. Nyugodtan kipróbálhatjuk előbb kicsiben a dolgot, hogy lássuk, hogyan működik, majd a tapasztalatainkra támaszkodva haladhatunk tovább a bővítéssel.
Amit azonban érdemes elhatározni már a legelején, az az, hogy milyen kommunikációs csatornán keresztül szeretnénk működtetni a szisztémát. Ez a kategóriaoldalunk pontosan ebben nyújt hatalmas segítséget.
Így érdemes keresni ezen az oldalon
Mivel eleve csoportokat alakítottunk ki az üzemelést illetően, ezért kezdjük azzal, hogy egy-egy alkategóriára kattintunk. Ezen belül látni fogjuk, hogy milyen típusú termékek és modulok érhetők el pillanatnyilag. Ha megtetszik egy adott eszköz, akkor érdemes ellátogatni a termékoldalára, hogy még részletesebb információkkal gazdagodhassunk.
Amennyiben böngészés során megtetszett egy konkrét márka, akkor javasolt meglátogatni az okosotthon gyártók címszóra kattintva konkrétan annak a márkának az oldalát. Ha pedig úgy éreznénk, elveszni készülünk a kínálat tengerében, ne habozzunk az elérhetőségek egyikén szakmai segítséget kérni.