Az USB adapter segítségével egyszerűen és könnyedén irányíthatóvá válnak olyan eszközök, amelyek alkalmasak az USB kapcsolatra. Gondoljunk csak bele, hogy ez ma már nem is kevés lehetőséget jelent!
Ott vannak például a ventilátorok, a lámpák, a LED szalagok vagy a telefontöltők is. Egy USB adapter segítségével igazán minimális anyagi és energiabefektetés révén is komoly lépést tehetsz egy okosabb otthon felé. Ha pedig komolyabb okosotthon rendszerrel rendelkezel, integrálhatod bele az USB adaptereket is, így még nagyobb hangsúllyal kihasználva a benne rejlő előnyöket.
Az okosotthon izgalmas opció
Az okosotthon gyártók hatalmas lendülettel dolgoznak azon, hogy napról napra izgalmas újdonságokkal gyarapítsák lehetőségeinket. Mára egyértelműen kijelenthetjük, hogy nagyon sokféle út kínálkozik arra, hogy egy egészen komoly szintet lépjünk abban a kérdésben, hogy mit is jelent számunkra az otthon.
Egész nyugodtan felejtsük el az olyan banális kliséket, mint amilyen az, hogy nekünk kell tennünk az otthonunkért, hiszen mostantól a lakás van miértünk. És ez nem csupán fellengzős állítás! Az épületben működő rendszerek automatizálásának köszönhetően szó szerint olybá tűnik, hogy az otthonunk azt lesi, hogyan járhatna a kedvünkben. Azért ez nem kis lépés, nem igaz?
De hol is kezdjük?
Hát ez egy nagyon jó kérdés, amire nem is feltétlenül adható egyszerű válasz! Egyrészt ugyanis sok minden múlik azon, hogy mekkora mértékű anyagi befektetésben gondolkodunk. Az épületautomatizálás kisebb lépésekben is elkezdhető szerencsére, így elsőre akár az sem okoz gondot, ha nem szeretnénk rögtön nagyobb falatokban gondolkodni, hanem csak ki szeretnénk próbálni, hogy beindítja-e a fantáziánkat a dolog.
Ilyenkor nem feltétlenül kell azonnal nagyszabású tervek kiötlésén agyalni, elég lehet, ha beszerzünk egy-két olyan eszközt, ami kóstolót kínál számunkra egy egészen új világba. Ilyen lehet néhány USB adapterbe történő anyagi invesztálás is.
Mi mindent tudhat egy USB adapter?
Az USB segítségével működő eszközök vezérlését könnyedén megoldhatjuk vele, s ennek révén még az energiatakarékoskodást is el tudjuk kezdeni, így ha imádjuk ezt a bolygót vagy nem látjuk a valós lehetőséget arra, hogy rövid időn belül egy másikra költözzünk, akkor ez utóbbi is mérvadó szempontnak számít.
A fentiek alapján már tisztában lehetünk azzal, hogy minden olyan okoseszközünk töltését szabályozhatjuk például, amit tudunk egy egyszerű mobiltöltővel tölteni. Ilyen lehet elég sok minden, beleértve például az okosóránkat vagy éppen a kedvenc hangszórónkat is, persze mindezt a telefonon felül. Több USB adaptert alkalmazva abszolút megoldható, hogy meghatározzuk, mikor és mennyi ideig zajlik a töltése az egyes készülékeknek, ezzel pedig mérsékelhetjük az energiapazarlást.
Ez a kis méretű eszköz bárhová magunkkal vihető, így akárhol alkalmas arra, hogy irányítsuk vele a lámpákat, ventilátorokat vagy LED szalagokat. Információt is kaphatunk eszközeink állapotáról, amelyek akár applikáción keresztül is vezérelhetővé válnak. Persze a megfelelő kiegészítéssel adhatunk utasításokat akár az Amazon Alexának, is, amennyiben jobban kedveljük a hangvezérlést.
Legyünk akármilyen messze az eszközeinktől, az USB adapter abszolút alkalmas arra, hogy segítségével ki- vagy bekapcsoljuk azokat. Nagyon fontos, hogy a megoldásainkat abszolút a saját igényeinkre szabhatjuk. Az okosotthon rendszerek lényege éppen az, hogy minden arra alkalmas eszközünk végre valóban nekünk dolgozik.